Larpowa metodologia

Tutaj znajdziesz teksty związane z taką tematyką jak organizacja larpów, ich metodyka, fundraising.

Polish (Poland)English (United Kingdom)


Larpy Argos

Metodologia
Larp jako projekt
środa, 26 listopada 2014 00:00
Prezentacja Kamila Bartczaka ze szkolenia LubLarp 2014 na temat projektowego podejścia do organizacji larpa Plik pdf.
 
Edytor larpów oparty o kwantową ontologię
Koncepcja kwantowej ontologii scenariusza larpa była już przez nas prezentowana, począwszy od konferencji Odraz 2011. W chwili obecnej pracujemy nad programem komputerowym pozwalającym w pełni wykorzystać zalety tego podejścia.
Więcej…
 
Fundraising dla twórców larpów
poniedziałek, 06 stycznia 2014 20:50
Prezentacja Aileen z konferencji KOLA 2014, zawierająca praktyczne rady na temat pozyskiwania dotacji ze środków publicznych na realizację projektów larpowych. Plik pdf.
 
Logistyka larpowa
Prezentacja Idy Pawłowicz z konferencji KOLA 2014 omawiająca zagadnienia logistycznego przygotowania larpów, zwłaszcza większych gier wykorzystujących scenografię, charakteryzację itp. Plik pdf.
 
Nieliniowa larpów dynamika Cz. 2
Wpisany przez Kamil   
poniedziałek, 15 października 2012 01:12

kaustyka W poprzedniej części artykułu zaczęliśmy opisywać larpy w kategoriach teorii chaosu. Zastosowania z tego nie wyniknęły, ale pojawiła się propozycja myślenia o chaosie na larpach chyba nieco szersza, niż odwołanie do termodynamicznej entropii. W tej części skończymy wywodzik dodając opis jeszcze dwóch zjawisk z dynamiki nieliniowej powszechnie występujących na larpach - bifurkacji i stanów stabilnych. A potem... może wyniknie jednak z tych rozważań zastosowanie :-)

Więcej…
 
Ergokracja
Wpisany przez Kamil   
wtorek, 07 sierpnia 2012 00:21
Dyskusja na fejsbukowej grupie larpowej na temat organizacji prac nad larpami byla okazją do małego uporządkowania spostrzeżeń, które miałem okazję poczynić w dotychczasowej "karierze". Niniejszy wpisik o tym traktować będzie.
Więcej…
 
Nieliniowa larpów dynamika Cz. 1
Wpisany przez Kamil   
niedziela, 11 marca 2012 01:33

fraktal Niniejszy artykuł jest próbą zastosowania do larpów teorii chaosu. Nie unikniemy niestety piętrowych metafor i przydługich wywodów. Możliwe jednak że zaprezentowany tu sposób myślenia o scenariuszu okaże się przydatny w praktyce. Jeśli nie, kolejne kilka stron dziwnego tekstu światu nie zaszkodzą :-)

Więcej…
 
Kwantowa ontologia
Wpisany przez Kamil   
środa, 18 stycznia 2012 21:43

Pierwsza polska konferencja larpowa, Kola , organizowana przez wrocławskie stowarzyszenie Wielosfer, za nami. O tym chwalebnym wydarzeniu będziemy jeszcze pisać, dziś szybko wrzucam prezentacje o kwantowej ontologii larpa . To podejście spotkało się z dużym zainteresowaniem uczestników i przyczyniło do powstania idei wdrożenia opartego o nie programu do pisania larpów. Za jakiś czas zamieszczę propozycje dokumentacji takiego software'u, na razie mamy tylko taki poglądowy dokumencik.Kwantowa ontologia scenariusza larpa - prezentacja 
Budowa bezpiecznej broni

"Zrób to sam": instrukcja budowy bezpiecznego miecza do użycia podczas terenowych gier fabularnych

Więcej…
 
Jak zrobić film z LARP-a?

Kilka spostrzeżeń przydatnych w planowaniu i realizowaniu amatorskich filmików fantasy.

Więcej…
 Zostańmy w kontakcie!

  • Profil Akademii Argos na Facebooku
  • larpowy kanał Argos w Youtube