O larpach

Recenzje larpów i teksty związane z istniejącymi larpami i pokrewnymi wydarzeniami.

Polish (Poland)English (United Kingdom)


Larpy Argos

O Larpach
Tam gdzie nas nie ma - recenzja

tam gdzie nas nie ma - recenzja

 

Kamil Bartczak


Tam gdzie nas nie ma“, autorstwa Emilii Kowalskiej, to larpowa adaptacja książki “Długa Ziemia” Terrego Pretchetta, w którą miałem okazję zagrać na LubLarp Festiwalu. W krótkiej recenzji chciałem się podzielić wrażeniami z tej gry o pionierach w nowej rzeczywistości.


Rzeczą którą trzeba mieć na uwadze czytając ten tekst, to fakt, że recenzja dotyczy pierwszego runu larpa. “Tam Gdzie Nas Nie MA” było od tego czasu grane ponownie, i wg. mojej wiedzy część uwag pojawiających się w tej recenzji przestaje być zasadna, z racji wprowadzonych do designu zmian. Recenzować mogę jednak oczywiście tylko to, w czym brałem udział, więc oto recenzja pierwszej odsłony tego larpa.


Więcej…
 
Stairway to Heaven - Relacja Pawła Jasińskiego

postaci kobiece w larpach

Foto: Kaja Skorzyńska

Mamy przyjemność opublikowania pierwszej subiektywnej relacji z rozegranego kilka dni temu larpa Stairway To Heaven. Swoje, bardzo intensywne, wrażenia opisuje Paweł Jasiński, nagrodzony przez innych uczestników tytułem najlepszego gracza :)

 

Więcej…
 
Impressions from LDC

larp design conference review Photo by Maciek Nitka (Rollespilsakademiet)

During the last weekend I had an occasion to participate in a first Larp Design Conference. After few days in Krobielowice Palace, Poland, spent with a bunch of great larp designers from the whole world, I have few impressions I’d like to share. The most important is that this event received less attention, than it deserves.

Więcej…
 
Titanic 2014 i pół

Na kolejny odcinek czekaliśmy dłużej, niż należało. Patrząc na długość wpisu, można zrozumieć dlaczego - larpowych twórców którym warto poświęcić wzmiankę jest z roku na rok więcej. Tym razem opisujemy jak wyglądałaby larpowa wersja Titanica w realizacji niekjtórych larpiarzy, na podstawie ich dorobku z 2014ego i połowy 2015ego roku. Dla nowych w temacie - poprzednie wersje są tutaj i tutaj.

Więcej…
 
College of Wizardry - recenzja Agnieszki Rogowskiej

College of Wizardry College of Wizardry, powstały we współpracy polskiego Liveformu oraz duńskiego RollespilsFabrikken jest najbardziej znanym larpem na świecie. W jego drugiej edycji wzięła udział grupa polskich graczy, w tym Agnieszka "Plusz" Rogowska. Napisała ona recenzję tej gry, która nie tylko ocenia i prezentuje CoW, ale także dobrze prezentuje różnice kulturowe pomiędzy polskimi a nordyckimi larpowcami.

Więcej…
 
LNL- recenzja recenzji

Jakoś tak się złożyło, że nie przepadam za ocenianiem cudzych larpów. Mimo iż uważam że bywa to słuszne i pożyteczne, rola recenzenta nigdy szczególnie mi nie leżała. Feedback, jeżeli jakiegoś larpopisarza interesuje, wolę przekazywać osobiście. Środowisko larpowe recenzentów jednak potrzebuje, sędziowie LNL i Złotych Masek robią zasadniczo dobrą robotę. Ostatnimi czasy czytając, czy otrzymując, larpowe recenzje odnoszę wrażenie, że ich jakość mogłaby ulec znaczącej poprawie. Napisałem więc recenzję otrzymanych recenzji larpa "Stypa"

Więcej…
 
Titanic 2013

Zachęcony popularnością poprzedniego artykułu, oraz wnioskami o jego odświeżenie, popełniam wpis niniejszy. Jak wyglądałaby larpowa wersja „Titanica” zrealizowana przez polskich twórców w bieżącym roku?

Więcej…
 
Larp wędrowny -- pierwsze wrażenia
Wpisany przez Fulko   
czwartek, 04 kwietnia 2013 19:41

Od kiedy pamiętam (czyli od 2004, kiedy to po raz pierwszy trafiłem na grę Mata w Dolinie Świemirowskiej) larpy organizowane przez gdańską ekipę „Zardzewiały Topór” (dalej „ZT”), a zwłaszcza te fantazowe, w autorskim świecie „Kronik Dirkanu”, cechuje szereg idiosynkrazji

Więcej…
 
Dziki Kon nadchodzi
Wpisany przez Kamil   
czwartek, 26 kwietnia 2012 22:40
Wygląda na to, że mamy pierwszą(?) jaskółkę larpowego trendu, który w krajach larpoworozwinietych jest już dobrze zadomowiony. W drugiej części majowego długiego weekendu, w okolicach Przemyśla odbędzie się Dziki Kon .
Więcej…
 
Eragon a świat orkonowy, czyli o parafernaliach
Wpisany przez Fulko   
czwartek, 16 lutego 2012 18:37

Na ostatnim Puckonie w Helu widziałem plakat reklamujący tegoroczny Orkon. Plakat opatrzony był hasłem brzmiącym: „nowy, lepszy świat”.  Na pierwszy rzut oka wydało mi się ono zaskakujące: dlaczego właściwie świat gry miałby być tym, co warto podkreślać w jej reklamie? W gruncie rzeczy nie pownieniem był się dziwić, o czym przekonała mnie pewna recenzja.

Więcej…
 
Jak wyglądałaby larpowa wersja Titanica?
Wpisany przez Kamil   
niedziela, 04 grudnia 2011 22:52

Inspirowany tym oraz tym artykułem zacząłem się zastanawiać – jak wyglądałaby larpowa interpretacja historii o wielkim okręcie w wykonaniu polskich twórców? Poniżej znajdzicie wynik tych rozważań. Wpis ma oczywiście charakter humorystyczny, no offense intended :)

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2

Zostańmy w kontakcie!

  • Profil Akademii Argos na Facebooku
  • larpowy kanał Argos w Youtube