alt

Design Doc

Pobierz design doc naszego larpa, zawierający jego najważniejsze założenia.

alt

Dołącz do wydarzenia

Strona wydarzenia Mir w serwisie FaceBook pozwala pozostać z nami w kontakcie!

alt

Weź udział

Przyjmujemy już zgłoszenia postaci i wpłaty akredytacji.

Mir jest immersyjnym larpem fantasy na zamku Grodziec. Rozpisana na kilka edycji fabuła i symulacyjne podejście do świata gry to tylko kilka jego unikalnych cech. Scenografia i rekwizyty zapewniają 360-cio stopniową iluzję, tak samo jak utrzymane w klimacie wyżywienie i alkohol in-game.

Mir oddaje kontrolę nad rozwojem krainy w ręce graczy. Chcemy by realność i kontrola graczy nad wykreowaną wspólnie krainą była większa, niż kiedykolwiek do tej pory.

Polish (Poland)English (United Kingdom)
Przybywajcie!

Nasza strona jest już gotowa! Udostępniliśmy Wam także formularz zgłoszeniowy i możliwość opłącenia udziału w grze - wszystkie informacje znajdziedzie tutaj. Wchodzimy teraz w intensywny okres pracy nad Mirem, nowe wieści będą teraz pojawiać się dość często. Tymczasem, zapraszamy do zapoznania się z opisem gry - na tej stronie, lub w design docu.

 

Larp high definition Mir Larp high definition Mir Larp high definition Mir

Jak gramy?


 • Larp "High definition" – gra odbywać się będzie na niesamowitym zamku w Grodźcu. Scenografia, rekwizyty i niesamowita lokalizacja sprawią że Mir będzie bliska iluzji 360 stopni.
 • Indywidualna przygoda - Mir zachowa indywidualne podejście do postaci gracza. Nikt nie jest postacią drugoplanową.
 • Wpływ i konsekwencje - Mir jest przewidziany jako larpem rozpisanym na trzy odsłony.
 • Sekrety – Będą tu tajemnice do odkrycia, zwroty akcji, które można dzięki pozyskanej wiedzy przewidzieć, sprowokować lub zostać przez nie zaskoczonym.
 • Symulacja świata – Mir powiela nasze podejście do świata gry z Geas. Nie będzie więc tutaj geopolityki, przybyszy z drugiego końca świata, etc. Lokalny wycinek Znanego Świata odtworzymy w wielu warstwach. Życie polityczne, gospodarcze, mariaże i skomplikowane więzy pokrewieństwa, wiara, nauka - to wszystko znajdzie się w Mirze.
 • DKWDDK - Mir będzie niemal pozbawiony mechaniki, rządząc się zasadą, że umiesz to, co potrafisz odegrać, że umiesz.
 • Play for flow - Naszym założeniem jest gra zgodnie z charakterem swojej postaci, ze świadomością w jaki sposób snuje ona historię, swoją oraz innych graczy.
 • Larp NS - Mir jest larpem narratywistycznym oraz symulacjonistycznym. Nie jest larpem gamistycznym, gdzie motywacją uczestników jest odniesienie jakkolwiek rozumianego zwycięstwa.
 • Wybierz jak chcesz grać - W obrębie przyjętych założeń, Mir umożliwi różnorodne style gry. Znajdzie się tu miejsce dla uczestników nastawionych na wątki przygodowe, polityczne lub zanurzenie się w wykreowanym świecie.
 • Larp ekstatyczny - Chcemy, by Mir miał momenty, w których całkowicie zawładnie uczestnikami. Zawarte w grze dosłowność otoczenia, taniec, muzyka, jedzenie, sen – naszym celem jest pozwolenie graczom na osiągniecie stanu, w którym wspólnie wykreowana rzeczywistość wciąga całą uwagę i odpowiada za wszystkie wrażenia gracza.
 • Wielojęzyczność - Mir jest też otwarty na obcokrajowców. Takie języki jak angielski, niemiecki czy włoski mają swoje odpowiedniki w świecie gry.
 • Larp dla pełnoletnich - Nie przewidujemy szczególnego epatowania treściami kontrowersyjnymi, ale przemoc i erotyka na pewną będą w jakimś stopniu obecne w Mirze. Z tego względu traktujemy naszą grę jako przeznaczoną dla uczestników po 18tym roku życia.

Przeczytaj więcej o założeniach Miru!