Polish (Poland)English (United Kingdom)
Zasoby

Pozyskanie środków przetrwania jest istotnym elementem gry. Będzie on obecny zarówno w trakcie samego larpa, jak i poprzedzających go warsztatów. Pozyskanie:

  • żywności
  • odzieży
  • narzędzi

będzie możliwe w ich trakcie, wymagać będzie jednak inicjatywy, a niekiedy poniżającej desperacji.

Sugerujemy przyjazd na larpa z minimalnym wyposażeniem. Na pewno należy zabrać wygodne buty - tego elementu nie będziemy w stanie graczom zapewnić. Poza tym, środki przetrwania powinny być możliwe do pozyskania. Im mniej weźmiesz ze sobą w momencie rozpoczęcia gry, tym cięższy, bardziej wymagający, ale też potencjalnie atrakcyjny będzie larp.

Wszystkie przedmioty obecne w terenie gry są elementem świata gry - włącznie z ubraniami graczy. Z zasady tej wyłączamy jedynie okulary, soczewki kontaktowe i ew. lekarstwa na choroby na które faktycznie cierpi gracz. Dostarczymy graczom karpackie dowody tożsamości ich postaci.

Z tego względu prosimy by ubranie postaci nadawało się do potencjalnego zniszczenia. Co do jego stylistyki - codzienne ubrania z Polski będą na ogół pasowały karpackiemu rówieśnikowi. Ubranie nie powinno mieć jednak nadruków, logotypów, identyfikujących kraj faktycznego pochodzenia. Na pewno odpadają więc T-Shirty z polskich konwentów fantasy. Z drugiej strony, odzież dostępnych w galeriach handlowych producentów jak najbardziej była dostępna przed wojną w Karpatii.


Dobierając ekwipunek na grę miej na uwadze iż:

  • możesz go w trakcie larpa utracić
  • będzie on wpływał na twoją pozycję


Posiadanie pożądanego dobra, które można wymienić lub sprzedać, stanowi duży atut. W zależności od tego, w jaki sposób chcesz grać, zdecyduj, czy go wykorzystać.

 

Nasze Koszulki

Zamów już teraz! Koszulki z argosowych larpów w wersji damskiej, męskiej i z własną ksywką są dostępne w Rekwizytorni.