Odcięci
poniedziałek, 07 marca 2011 15:30

Podczas wrocławskiego zlotu fanów Coolkon 5 poprowadziliśmy grę fabularną na żywo pt. "Odcięci". Scenariusz powstał we współpracy z Justyną Czybier z wrocławskiego Stowarzyszenia Wielosfer.

Jest on oparty w głównej mierze na interakcjach między ludzkich. Opowiada o grupie ludzi, zamkniętych z nieznanego im powodu razem w ograniczonej przestrzeni, z której nie można w żaden sposób wyjść ponieważ nie istnieje ona materialnie. To ludzie z pozoru zwykli, mają swoje niegroźne w ich mniemaniu grzeszki. Przed graczami stoi rozwikłanie zagadki dlaczego znaleźli się razem w tym miejscu, a ich głównym rywalem jest czas. Scenariusz miał na celu uświadomienie jak z pozoru niewinne i podyktowane egoizmem decyzje graczy splatają się i prowadzą do poważnych i szkodliwych konsekwencji.

Spotkaliśmy się z entuzjastycznym przyjęciem gry, a współpraca z debiutującą zarówno pod względem tworzenia scenariusza jak i nadzorowania przebiegu gry Justyną była bardzo udana. Planujemy kolejne odsłony w najbliższym czasie.