Fantazjada 2010
niedziela, 11 lipca 2010 00:00

W ramach projektu FIO "Fantastyczny świat młodych" odbyła się w czerwcu 2010 w Twierdzy Srebrna Góra największa w Polsce terenowa gra fabularna fantasy pt. "Fantazjada 2010". Udział wzięły 344 osoby z całej Polski, a także Czech, Słowacji i Niemiec.

Graliśmy przez cztery dni na kilkudziesięciohektarowym terenie Twierdzy Srebrnogórskiej w Górach Sowich. Nie zabrakło szczególnych atrakcji, zarówno podczas gry (efektowna scenografia, konie, dekoracje), jak i w programie towarzyszącym (min. uświetniający Belletyn koncert zespołu folkowego Buraky z Wrocławia).

"Fantazjada 2010" odbyła się dzięki wsparciu i zaangażowaniu:

  • Wszystkich uczestników, ich entuzjazmowi, energii i grze aktorskiej
  • Wolontariuszy z grupy Chainsaw Commando, którzy pomogli w przygotowaniach terenu, dekoracji i rekwizytów (w tym zwłaszcza młodzieży z Ząbkowic Śląskich i z Wrocławia)
  • Gminy Stoszowice, powiatu ząbkowickiego i Ząbkowickiego Ośrodka Kultury,portali studentnews.pl oraz NaszeMiasto.pl, Gazety Wrocławskiej które objęły imprezę patronatem
  • Lasów Państwowych - Nadleśnictwa w Bardzie Śląskiem
  • Sponsorów rzeczowych
  • Funduszu Inicjatyw Obywatelskich

Udało nam się wprowadzić szereg innowacji, zarówno organizacyjnych (przede wszystkim: integracja ze środowiskiem lokalnym), jak i w scenografii i charakteryzacji. Również wysiłek włożony w przygotowania imprezy był wyjątkowy - ale było warto: satysfakcja uczestników mówi sama za siebie.

Dla patronów, sponsorów oraz prasy i wszystkich zainteresowanych zostanie opublikowana prezentacja z podsumowaniem "Fantazjady 2010".