Polish (Poland)English (United Kingdom)


Larpy Argos

Bezpieczeństwo

W trakcie larpa The Third Side występują elementy potencjalnie niebezpieczne. Możliwe zagrożenia związane są z terenem gry (opuszczone zabudowania), brakiem infrastruktury noclegowej (pole namiotowe) czy tematyką gry. Stwarza to możliwość wypadku, przeziębienia się czy odniesienia kontuzji. Z drugiej strony zachowanie zdrowego rozsądku w trakcie gry, a także poza nią, uchroni uczestników przed ryzykiem. Twoja odpowiedzialność i zdrowy rozsądek podczas uczestnictwa w The Third Side to jedyny możliwy, ale też wystarczający, sposób na zapewnienie bezpieczeństwa. Nie określamy szczegółowych przepisów zachowania, jednak przyjmujemy kilka podstawowych zasad:

Bezpieczeństwo gry

 • No pain - Dopuszczamy fizyczną interakcję pomiędzy uczestnikami, ale nic, co robisz, nie może powodować bólu u innego uczestnika. Dotyczy to także walki wręcz, realizowanej za pomocą “bezpiecznych” rekwizytów. Nie określamy dopuszczalnych stref trafień czy sposobu uderzania - jedyny warunek jaki musi spełniać Twój sposób walki, to nie powodowanie bólu u innych graczy. Za efekt podejmowanych przez Ciebie akcji odpowiedzialny jesteś tylko Ty.
 • Słowa bezpieczeństwa - W grze funkcjonują słowa bezpieczeństwa, które mogą być użyte by zmienić poziom intensywności odgrywania sceny.
  Green oznacza zaproszenie współgracza do bardziej intensywnego odgrywania danej sceny.
  Yellow to sygnał, że właśnie jesteście na granicy dopuszczalnego kontaktu, możecie na nim zostać, ale osoba z którą grasz nie chce zwiększać intensywności.
  Red wymaga natychmiastowego przerwania odgrywanej sceny. Użycie słów bezpieczeństwa przez graczy musi być bezwzględnie respektowane.

Bezpieczeństwo uczestnictwa

 • Safe Zone - W dowolnym momencie możesz wyjść z gry i spędzić czas w strefie off-game, następnie zaś wrócić do larpa. Bezpieczna strefa jest miejscem gdzie możesz odpocząć, porozmawiać off-game, wypić i zjeść coś ciepłego. Mamy ograniczone możliwości zapewnienia fizycznego komfortu, jednak wykorzystamy je do maksimum.
 • Nie bądź dupkiem - W The Third Side nie wprowadzamy listy zakazów i nakazów odnośnie tego, jak grać i jak zachowywać się poza grą. Po prostu - nie rób nic, co postawiłoby ciebie w roli dupka.
 • Bez brakujących schodków - Nie chodzi tu o stopnie w opuszczonych klatkach schodowych, którym niestety zdarza się być wysokimi, wąskimi i wytartymi. Metafora “brakującego schodka” dotyczy zagrożenia oswojonego przez część uczestników i niespodziewanego dla nowych.

  Brakujący schodek w domu jest potencjalnie niebezpieczny, ale bywa tolerowany - wszak wszyscy domownicy o nim wiedzą, pamiętają by na schodach zachować szczególną uwagę. Wypadek zdarzyć może się tylko gościowi, nie uprzedzonemu, że w wchodząc na piętro powinien uważać.

  Na The Third Side, nie będziemy przez względy towarzyskie, ani jakiekolwiek inne, tolerować sytuacji w których uczestnicząca w larpie osoba sprowadza zagrożenie na innych, ignoruje słowa bezpieczeństwa, etc. Dajemy naszym uczestnikom wiele wolności, ale z zasadą “nie bądź dupkiem” wiąże się odpowiedzialność.

 • Powiedz nam o problemach - nasz larp może zawierać elementy transgresywne, ale zależy nam na stworzeniu larpującego środowiska w którym uczestnicy będą czuli się bezpiecznie. Z tego powodu wprowadziliśmy zasadę "Nie bądź dupkiem" oraz przygotowaliśmy się do jej zapewnienia. Nie wiele będziemy mogli jednak zrobić, jeżeli nie dowiemy się o naruszeniach granic dobrej zabawy. Jeżeli jesteś świadkiem lub ofiarą działań powodujących Twój dyskomfort, powiedz o tym proszę organizatorom. W orgówce zawsze będzie osoba gotowa Cię wysłuchać. Jeżeli zgłosisz nam problem, będziemy mogli się nim zająć i poprawić poziom przyjazności naszego wspólnego larpa.
 

Nasze Koszulki

Zamów już teraz! Koszulki z argosowych larpów w wersji damskiej, męskiej i z własną ksywką są dostępne w Rekwizytorni.