Polish (Poland)English (United Kingdom)


Larpy Argos

Warunki na miejscu

Co zabrać na grę, na co się przygotować?


Off-game

Pamiętaj że teren Raszówki jest pozbawiony jakichkolwiek wygód oraz zdobyczy cywilizacyjnych. Spakuj wszystko, co potrzebujesz by zapewnić sobie warunki campingowe: namiot, karimatę, śpiwór, ciepłe ubranie. Miej też w strefie off-game źródło światła, kubek, jakieś zapasowe jedzenie. Pozwoli Ci to na nieco komfortu, jeżeli warunki w grze staną się wymagające.

Przestrzegamy też przed robactwem (kleszcze, muchy, komary) zadbajcie o ochronę swojego ciała oraz zdrowia. Pamiętajcie też o powtarzaniu “psikania się” co kilka godzin.

Wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że pogodę będziemy mieli piękną a słonko będzie przygrzewało. Nie zapominajcie jednak o czymś przeciwdeszczowym, jak ortalion lub zwykłe foliowe poncho (może się też przydać jako posłanie oddzielające od wilgoci podłoża w strefie gry). Na wszelki wypadek a zwykle takie rzeczy nie zajmują dużo miejsca.

Nastawcie się na dużo przemieszczania się - teren gry jest spory i obejście go ulicami zajmuje 2h+ nie wspominając o eksploracji. Dlatego zakładamy, że każdy z was zabierze ze sobą wygodne buty, które posiadają walory związane z przyczepnością.

Przypominamy także na wszelki wypadek, że sanitariaty w terenie gry nie występują. W strefie offgame będzie tak zwany TOI TOI oraz woda do mycia (możliwe, że podgrzana).

 

In-game
Swoje wyposażenie w trakcie larpa potraktuj proszę odrębnie od tego off-game. Przyjmujemy że zasoby wprowadzane do gry stają się jej częścią, mogą być więc kradzione / wymieniane, etc. W takim przypadku po grze muszą być zwrócone pierwotnemu właścicielowi. Możliwe także, że w wyniku warsztatów Twoje zasoby zostaną ograniczone. Możliwe będzie pozyskanie zasobów w trakcie gry. Możliwe też, że ograniczenie wyposażenia będzie pasowało do Twojej postaci.
Mimo wszystko, pamiętaj o wygodnych ciepłych butach, źródle  ognia, latarce oraz czymś suchym i nieprzemakalnym na czym się położysz do spania podczas gry. Bez tego bytowanie w ruinach Tulczy będzie niezmiernie ciężkie.

 

Kwestie organizacyjne


Parking na grze. Osoby, które zdecydują się przyjechać na grę własnymi samochodami będą mogly je zostawić w strefie off-game.

Depozyt. Rzeczy drobne takie jak portfele, telefony czy kluczyki samochodowe będzie można pozostawić przed grą u organizatorów. Organizatorzy nie przyjmują do depozytu rzeczy takich jak biżuteria, laptopy itp.


Namioty na nocleg rozbijamy w strefie off-game przed grą. Dopuszczone jest rozbicie namiotu in game jeśli ktoś chce jednak może on zostać uszkodzony lub zniszczony.

 

Nasze Koszulki

Zamów już teraz! Koszulki z argosowych larpów w wersji damskiej, męskiej i z własną ksywką są dostępne w Rekwizytorni.