Wakaty

Nie masz pomysłu na postać na Stairway to Heaven? Może poniższa lista postaci, których aktywnie szukamy Ci pomoże :) Jeśli chcesz wziąć postać z poniższej listy, wypełnij formularz, wpisując nazwę vacatu w polu o koncepcji na postać. Jeżeli już wypełniłeś/aś zgłoszenie, ale któraś z tych pozycji bardzo Ci się podoba, daj nam znać przez fejsbuka / mail.

Kto pierwszy, ten lepszy!

 

Coś w jednej z kast:

 

Kolektyw Rasta


Obsada baru mlecznego Blancik -  Pani z baru mlecznego, Rożenmaster, Plackarz, etc - ci, wokół których kręci się życie Kolektywu w godzinach posiłkowych. Organizatorzy i wykonawcy strawy, inicjatorzy domowego ogniska, ocieplacze serc, wypełniacze żołądków. Weź tę rolę, jeżeli chcesz zobaczyć, jak wygląda wdzięczność w oczach całej kolejki ludzi. Przydatna umiejętność: chęć do faktycznej pracy podczas larpa.

 

Bajarka - dobrze wie, że bajki się odkrywa, a nie pisze. Zaangażowana zarówno w odkrywanie bajek nieznanych, jak i ich dokumentację. Gdyby z wszystkiego, co znamy, przyszłe pokolenia odnalazły tylko kilka bajek - jakie chciałbyś/chciałabyś poznać?

 

Szeptucha - zaangażowana członkini Koła Wiedźm i Szeptuch Wiejskich. Znająca się zarówno na tajnikach uprawy pszenżyta, jak i przepowiadaniu przyszłości. Nikt nie wie, ile i jakich przyszłości widziała. Na pewno jednak nie wszystkimi się podzieliła z innymi członkami Nowej Komuny, natomiast często dzieli się swoją uzdrowicielską mocą.

 

Żniwiarz/rka Zioła - najlepszy/a hodowca/czyni świętej rośliny rastafarian i jej główny dostawca dla Nowej Komuny.

 

Janko/a Muzykant/ka - młody/a utalentowany/a muzyk/czka, który/a do tej pory marzyła, by wystąpić w lokalnej remizie, ale nie było go/jej stać na gitarę elektryczną. W Nowej Komunie jego/jej talent może rozkwitnąć, jednak właściciel gitary, w której posiadanie wszedł/weszła ostatnio, także tu jest.

 

Zstąpiony - Mieli rację. Oni istnieją. Nie wiesz kim są - czy to bogowie, czy potwory i jakie mają zamiary. To co jest pewne, to że wzięto cię na statek i poddawano eksperymentom, polegającym na piciu tęczowych płynów i wsadzaniu różnych przedmiotów w różne otwory ciała. A kobiety miały kwadratowe sutki a wszystkie drzwi były niebieskie i okrągłe. Musisz wszystkich ostrzec. A tak poza tym to nazywasz się Krystyna/Janusz i jeździłeś na traktorze w pobliskim PGRrze, zanim nie przeszedł na własność kolektywu. I żadnej pracy się nie boisz.

 

Przodownicy pracy - 3 najlepszych pracowników kolektywu, nawzajem konkurujących ze sobą o najlepsze wyniki, pozostawiając, z wynikami na poziomie 300%, wszystkich pozostałych robotników w tyle. Branża budowlano/remontowa, ale jak trzeba naprawić wannę albo pociągnąć kabel do piwnicy - wiesz gdzie ich szukać. Niedościgniony wzór i inspiracja. co ich tak motywuje?

 

Pani z działu kadr - Szepczą o Tobie z szacunkiem. Pani Bożenka. Wszechwładna szefowa działu kadr. Formularz 12B, załącznik 02-3. Ale jeśli trzeba załatwić zwolnienie lekarskie, dostać zapomogę na rodzinę, to ona też pomoże. Miła starsza pani w rogowych okularach. Demoniczna antropomorfizacja biurokracji. Rozmawia ze swoim fikusem.

 

zajęte - Big Momma - liderka Kolektywu Rasta. Niegdyś najbardziej poważana kobieta w swoim PGR’rze, dziś potężny lider polityczny. Mądra, spokojna i przepełniona szacunkiem. Łączy głębokie zrozumienie życia z otwartością na problemy innych. Przydatna umiejętność: kształtowanie ciepłej atmosfery.

 

Rasta-majster/ka - doświadczony remonciarz, złota rączka niezastąpiona przy wszelkich komunalnych konstrukcjach. Z tego względu postać darzona powszechnym uznaniem i sympatią. Przydatna umiejętność: chęć do faktycznej pracy podczas larpa.

 

Studio tatuażu - artyści zdobiący ciała członków kolektywu magicznymi tatuażami. Wymagania: gotowość do mazania po graczach cienkopisami / henną, zdolności plastyczne.

 

Instytut Pokoju i Oświecenia

 

zajęte - The Moonshiners - band, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Królowie i królowe indie rocka. Choć istnieją już od kilku lat, sławę zdobyli dopiero niedawno, po wydaniu ostatniej płyty “Iluzje”, która wyniosła ich na szczyt popularności. W jedną noc stali się idolami i muzyczną wyrocznią dla tłumów. Przełomowy sukces podobno namieszał w zespole i spowodował personalne tarcia. W prasie co chwile publikowane są artykuły na temat odmiennych wizji artystycznych członków zespołu, konfliktów i personalnych dramatów. Moonshinersi odmawiają komentarza - i dalej robią swoją muzykę.  Inspiracje - Patti Smith, Fleetwood Mac - płyta “Rumours”. 2-3 wakaty.

 

Zakładowy/a Ideolog/ideolożka - absolwent/ka marksizmu-leninizmu, który z racji swoich wyników w nauce dostał/a pracę jako ideolog w jednym z Państwowych Gospodarstw Rolnych. Ostatnio doszedł/ła do wniosku, że ustrój trójkastowy jest najlepszym sposobem realizacji postulatów realnego socjalizmu i nie ustaje w misji głoszenia tej prawdy.

 

zajęte - Zbieracz dzienników snów, który próbuje znaleźć wzorce, z których można odczytywać zbiorowe sny ludzkości i przewidywać ich rozwój. Wiedząc, o czym ludzie śnią, możesz przewidzieć, co zrobią. Wiedząc, co zrobią wiesz, jak będzie wyglądać przyszłość.

 

zajęte - Kapłanka Zwierzątek Własnych - czy znasz swoje zwierze mocy? Czy odkryłeś swojego wewnętrznego jamnika/ koczkodana / żabnice?  Kapłanka Zwierzątek Własnych pomoże ci wejść w kontakt ze swoim dajmonem, id, czy jakkolwiek inaczej zechcesz nazwać ten kawałek swojej osobowości?

 

Obsługa kina - Dawna komórka kulturalna z huty, teraz opiekunowie miejscowego kina. Wybierając najznakomitsze kawałki światowej kinomatografii dają Nowej Komunie rozrywkę i oświatę. Przydatna umiejętność: chęć do faktycznego prowadzenia larpowego kina :)

 

Ikar - jeden z pierwszych psychonautów, którzy odkryli Jaźń. Z kolejnych powrotów do niej przynosił kolektywowi nową mądrość i zwiększał jego wpływ na świadomość ludzkości. Niestety, postępujący rozpad własnej osobowości, uzależnienie od heroiny i wyobcowanie okazały się ceną, którą za to zapłacił. Czy zdecyduje się na jeszcze jeden, ostatni, najwyższy lot? Czy można go jeszcze uratować?

 

Pierwsza Falanga


Punk/ówa po wojsku - tak naprawdę wcale nie chciał/a wojska opuszczać, ale przecież się do tego nie przyzna. Spodobały mu/jej się tamtejsze zasady - porządek, defilady, jedzenie o określonej porze. Jego/jej hobby to ćwiczenie kroku marszowego.

 

Przodownik/czka Pogo - kiedy słyszysz pogo, widzisz JEGO/JĄ. Zawsze w pierwszym szeregu, porywający/a ludzi w wirujący kocioł. Uwielbia to i chce się tym dzielić z innymi. Spróbuj odebrać mu/jej pałeczkę… jeśli tylko zdołasz go/ją złapać.

 

Ten/Ta, Co Wącha Klej - zaczęło się od zajęć w zerówce, wyklejanki pt. Powrót z wakacji. Nazwy kleju nie pamiętasz, ale opakowanie było żółte i smakował podobnie jak czekolada. Poszło całe, jeszcze trzeba było pożyczać. Zajęcia plastyczno-techniczne okazały się hitem: biurowy, guma arabska, butapren… Miodowa, Popularna, Silpast (panie sprzątaczki to były twoje najlepsze koleżanki!). Nic nie zastąpi uczucia oddalenia w błogość, kiedy wąchasz. Wszystko wtedy jest miękkie i miłe. Klej nie pyta, nie ocenia, klej po prostu cię rozumie... Ogarnij jakąś manufakturkę. A, i warto poeksperymentować z żywicą - można ją żuć lub destylować.

 

Rekrut/ka przed inicjacją -  gotowy/a jak młody terier na swoje pierwsze polowanie. Chcesz wszystkiego spróbować, udowodnić swoją wartość, bo tak ci mówiono w szkole, w domu - musisz coś znaczyć, żeby ludzie się z tobą liczyli. W głębi ducha zamiatasz jednak pod dywan zauważalną jak wielki czarny pająk w białej wannie obawę: a co, jeśli mi się nie uda?

 

Zajęte - Wojownik/Wojowniczka z Wielką Historią - to były czasy! Konspira, akcje, dywersja. Braterstwo, krew, poświęcenie.  Dla rewolucji wypruł/a sobie flaki i zjadł/a zęby. Co wiedzą o tym dzieciaki brzdąkające na banjo z durszlaków w ubraniach  z pomalowanych prześcieradeł? Nic! Mniej niż nic. To hańba. H.A.Ń.B.A. Jakbyś miał/a jeszcze wolne miejsce, to byś sobie to wytatuował/a.

No, ale czas wracać do swojej zupy, zimna szkodzi na żołądek.

 

Były/a zawodowy/a wojskowy/a - wbrew obiegowej opinii, najstarszy zawód świata to żołnierz. Zawsze jest coś/ktoś, kto wymaga ochrony. Co prawda rewolucja się już skończyła, wrogów już nie ma, a ewentualne konflikty będziemy tłumić uściskami, ale jakoś masz wrażenie, że prędzej czy później coś wpadnie w ten wymarzony wentylator czy tam wibrator. Dobry żołnierz to czujny żołnierz, nigdy nie złożysz broni.

 

Zagraj postać historyczną

 

W Stairway to Heaven możesz uczestniczyć jako postać, która faktycznie żyła i działała w czasach PRL’u. Na przykład:

 

zajęty - Michalina Wisłocka - seksuolożka i autorka bestsellerowej “Sztuki Kochania”. Gdyby nie wydarzenia związane z otwarciem Jaźni, zapewne i tak doprowadziłaby do seksualnej rewolucji. Wydarzenia przybrały jednak taki, a nie inny obrót, w związku z czym pani Michalina ma w Nowej Komunie pod dostatkiem materiału do testowania swoich teorii i pomysłów.

 

Bolesław Rostowski - inżynier, konstruktor kultowego kombajnu Bizon. Bohater Kolektywu osobiście dogląda maszyn - owoców swojej myśli. Jako obdarzony krytycznym umysłem inżynier w wielu miejscach dostrzega potencjał do optymalizacji.

 

zajęte - Wacław Sierpiński - wybitny matematyk ze szkoły lwowskiej, twórca m.in fraktalnego trójkątu, w który wpatruje się wielu członków Nowej Komuny rozpoczynając psychonautyczne podróże. Ostatnim jego projektem jest możliwość prognozy rozwoju multiwersum (przepowiadania przyszłości znaczy się) w oparciu o fraktalne zależności rządzące wydarzeniami. Zatrzymał się na dość trudnym topologicznym problemie, którego obecnie nie może rozwiązać. Pan Wacław zdaje sobie sprawę, że jego dawny kolega, również wybitny matematyk, Stefan Banach, poradziłby sobie z zagadnieniem. Banach niestety nie żyje od przeszło dwudziestu lat. Może jednak w Nowej Komunie nie będzie to problem nie do przeskoczenia.

 

Włodzimierz Sedlak - ksiądz, profesor, paleontolog, paleobiolog, biofizyk, cybernetyk i bioelektronik. Po okresie badań nad rolą krzemowych form życia w pierwszych etapach ewolucji ziemskiej biosfery, zajął się biofizyką i utworzoną przez siebie dziedziną: bioelektroniką. Jego koncepcja kwantowego życia okazała się o tyle przełomowa, co kontrowersyjna. Mimo iż doświadczał już obcowania z momentem, gdy pierwszy foton oddzielił się od ciemności, teraz ma możliwość dokładniejszego zbadania zarówno otchłani historii wszechświata, jak i ludzkiej świadomości.

 

zajęty - Wisława Szymborska - poetka, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Otoczenie kreatywnych osób i psychonautyka otwierają właśnie nowy rozdział jej twórczości.

 

A może chcesz być enpecem?

 

Enpece nie uczestniczą w grze przez cały czas, wchodząc do niej jedynie na poszczególne sceny. Nie obiecujemy im ciągłego odgrywania postaci, ich miejsce w larpie jest w większym stopniu podporządkowane rozwojowi wydarzeń larpa. Ale obiecujemy udział w mocnych scenach które pozostaną w pamięci. I szukamy ich tylko do jednej frakcji.

 

Skini - Bojówka przebywająca na ciągłym haju, naćpana Bogiem, Honorem, Wielką Polską i Czystością. Potomkowie Imperium Lechitów, dla których przywiązanie do idei zdrowej białej rasy jest święte jak psipsia jasnowłosej córeczki. I tak zdecydowanej obrony w ich przekonaniu wymaga. Jak łatwo się domyśleć, gdy umysł jest na takim poziomie narkotycznego uniesienia, działania i słowa które wydobywają się ze skinich gardeł są dla trzeźwych niezrozumiałym bełkotem, składającym się z takich słów jak “hail”, “kurwa”, “wpierdol”, “brudas”, “lewak” i “czarnuch”.

Skini są postrzegani jako główne zagrożenie dla Nowej Komuny, nienawiść jaką wzajemnie darzą się z Punkami jest legandarna. Między tymi frakcjami doszło do licznych konfrontacji, a historia zwycięstw, jak i porażek, przekazywana jest w legendach Pierwszej Falangi.

Wymagania: gotowość odgrywania agresji, homofobii, seksizmu i rasizmu. Mile widziana gotowość do udziału w wątkach homoerotycznych.

 

Czarny Mietek - Najpotężniejszy wojownik skinów, łatwo rozpoznawalny przez swój zwyczaj zasłaniania twarzy czarną chustą z krzyżem celtyckim. To z jego glanów zginął Jabol, legendarny punkowy wojownik. Imię Czarnego Mietka budzi strach we wszystkich członkach Nowej Komuny.