O larpach

Recenzje larpów i teksty związane z istniejącymi larpami i pokrewnymi wydarzeniami.

Polish (Poland)English (United Kingdom)


Larpy Argos

O Larpach
Tam gdzie nas nie ma - recenzja
There are no translations available.

tam gdzie nas nie ma - recenzja

 

Kamil Bartczak


Tam gdzie nas nie ma“, autorstwa Emilii Kowalskiej, to larpowa adaptacja książki “Długa Ziemia” Terrego Pretchetta, w którą miałem okazję zagrać na LubLarp Festiwalu. W krótkiej recenzji chciałem się podzielić wrażeniami z tej gry o pionierach w nowej rzeczywistości.


Rzeczą którą trzeba mieć na uwadze czytając ten tekst, to fakt, że recenzja dotyczy pierwszego runu larpa. “Tam Gdzie Nas Nie MA” było od tego czasu grane ponownie, i wg. mojej wiedzy część uwag pojawiających się w tej recenzji przestaje być zasadna, z racji wprowadzonych do designu zmian. Recenzować mogę jednak oczywiście tylko to, w czym brałem udział, więc oto recenzja pierwszej odsłony tego larpa.


Read more...
 
Stairway to Heaven - relation from Paweł Jasiński

stairway to heaven

Translation: Anna Śliwa, Foto: Kaja Skorzyńska

With great pleasure, we are publishing the relation from our recently run larp Stairway to Heaven, written by Paweł Jasiński. Paweł is sharing his, really intense, experiences which may give more insight on what actually happen during this larp. Be warned, content may be a bit disturbing.

Read more...
 
Impressions from LDC

larp design conference review Photo by Maciek Nitka (Rollespilsakademiet)

During the last weekend I had an occasion to participate in a first Larp Design Conference. After few days in Krobielowice Palace, Poland, spent with a bunch of great larp designers from the whole world, I have few impressions I’d like to share. The most important is that this event received less attention, than it deserves.

Read more...
 
Titanic 2014 i pół
There are no translations available.

Na kolejny odcinek czekaliśmy dłużej, niż należało. Patrząc na długość wpisu, można zrozumieć dlaczego - larpowych twórców którym warto poświęcić wzmiankę jest z roku na rok więcej. Tym razem opisujemy jak wyglądałaby larpowa wersja Titanica w realizacji niekjtórych larpiarzy, na podstawie ich dorobku z 2014ego i połowy 2015ego roku. Dla nowych w temacie - poprzednie wersje są tutaj i tutaj.

Read more...
 
College of Wizardry - recenzja Agnieszki Rogowskiej
There are no translations available.

College of Wizardry College of Wizardry, powstały we współpracy polskiego Liveformu oraz duńskiego RollespilsFabrikken jest najbardziej znanym larpem na świecie. W jego drugiej edycji wzięła udział grupa polskich graczy, w tym Agnieszka "Plusz" Rogowska. Napisała ona recenzję tej gry, która nie tylko ocenia i prezentuje CoW, ale także dobrze prezentuje różnice kulturowe pomiędzy polskimi a nordyckimi larpowcami.

Read more...
 
LNL- recenzja recenzji
There are no translations available.

Jakoś tak się złożyło, że nie przepadam za ocenianiem cudzych larpów. Mimo iż uważam że bywa to słuszne i pożyteczne, rola recenzenta nigdy szczególnie mi nie leżała. Feedback, jeżeli jakiegoś larpopisarza interesuje, wolę przekazywać osobiście. Środowisko larpowe recenzentów jednak potrzebuje, sędziowie LNL i Złotych Masek robią zasadniczo dobrą robotę. Ostatnimi czasy czytając, czy otrzymując, larpowe recenzje odnoszę wrażenie, że ich jakość mogłaby ulec znaczącej poprawie. Napisałem więc recenzję otrzymanych recenzji larpa "Stypa"

Read more...
 
Titanic 2013
There are no translations available.

Zachęcony popularnością poprzedniego artykułu, oraz wnioskami o jego odświeżenie, popełniam wpis niniejszy. Jak wyglądałaby larpowa wersja „Titanica” zrealizowana przez polskich twórców w bieżącym roku?

Read more...
 
Larp wędrowny -- pierwsze wrażenia
Written by Fulko   
Thursday, 04 April 2013 19:41
There are no translations available.

Od kiedy pamiętam (czyli od 2004, kiedy to po raz pierwszy trafiłem na grę Mata w Dolinie Świemirowskiej) larpy organizowane przez gdańską ekipę „Zardzewiały Topór” (dalej „ZT”), a zwłaszcza te fantazowe, w autorskim świecie „Kronik Dirkanu”, cechuje szereg idiosynkrazji

Read more...
 
Dziki Kon nadchodzi
Written by Kamil   
Thursday, 26 April 2012 22:40
There are no translations available.

Wygląda na to, że mamy pierwszą(?) jaskółkę larpowego trendu, który w krajach larpoworozwinietych jest już dobrze zadomowiony. W drugiej części majowego długiego weekendu, w okolicach Przemyśla odbędzie się Dziki Kon .
Read more...
 
Eragon a świat orkonowy, czyli o parafernaliach
Written by Fulko   
Thursday, 16 February 2012 18:37
There are no translations available.

Na ostatnim Puckonie w Helu widziałem plakat reklamujący tegoroczny Orkon. Plakat opatrzony był hasłem brzmiącym: „nowy, lepszy świat”.  Na pierwszy rzut oka wydało mi się ono zaskakujące: dlaczego właściwie świat gry miałby być tym, co warto podkreślać w jej reklamie? W gruncie rzeczy nie pownieniem był się dziwić, o czym przekonała mnie pewna recenzja.

Read more...
 
Jak wyglądałaby larpowa wersja Titanica?
Written by Kamil   
Sunday, 04 December 2011 22:52
There are no translations available.

Inspirowany tym oraz tym artykułem zacząłem się zastanawiać – jak wyglądałaby larpowa interpretacja historii o wielkim okręcie w wykonaniu polskich twórców? Poniżej znajdzicie wynik tych rozważań. Wpis ma oczywiście charakter humorystyczny, no offense intended :)

Read more...
 
<< Start < Prev 1 2 Next > End >>

Page 1 of 2

Zostańmy w kontakcie!

  • Profil Akademii Argos na Facebooku
  • larpowy kanał Argos w Youtube