O larpach

Recenzje larpów i teksty związane z istniejącymi larpami i pokrewnymi wydarzeniami.

Polish (Poland)English (United Kingdom)


Larpy Argos

Jak wyglądałaby larpowa wersja Titanica?
Wpisany przez Kamil   
niedziela, 04 grudnia 2011 22:52

Inspirowany tym oraz tym artykułem zacząłem się zastanawiać – jak wyglądałaby larpowa interpretacja historii o wielkim okręcie w wykonaniu polskich twórców? Poniżej znajdzicie wynik tych rozważań. Wpis ma oczywiście charakter humorystyczny, no offense intended :)
Wircyn, Anathema – larp terenowy.

Jack i Rose mają swój romans na statku który wpada na górę lodową. Statek tonie, tak jak i Jack. Rose dożywa swoich dni wspominając te wydarzenia. Koniec. Bardziej istotne dla odbioru larpa będzie natomiast to, że odbył się na pełnowymiarowej replice Titanica, organizatorzy zadbali o mgłę i muzykę orkiestry a na koniec sami odegrali zwłoki unoszące się w odpowiednio schłodzonej wodzie.


Fingrin – improwizowany JeepForm

Uczestnicy przed grą ustalają czym jest Titanic oraz w jaki sposób Jack i Rose się na nim znaleźli. Potem wspólnie toczą opowieść o kształtowaniu się osobowości bohaterów w wyniku mających miejsce wydarzeń.


Scenarzyści OldTown – larp terenowy

10 kwietnia 1912 roku Titanic wypłynął w swój dziewiczy rejs który zakończył się nieszczęśliwie po uderzeniu w górę lodową. Potężny statek spoczął na dnie Atlantyku, gdzie leży do dziś. I chuj z nim!

Na szczęście po katastrofie ocalała pewna grupa rozbitków którzy na przypadkowej wysepce zbudowali swoją własną cywilizację. Mimo ciężkich warunków spomiędzy ocalałych wyłaniają się zbrojne ugrupowania które potrafią zapewnić bezpieczeństwo swoim ludziom, pozyskać odpowiednią ilość foczego mięsa i tak wyprawić skórę tych zwierzątek, żeby wyglądała naprawdę COOL.


Zioło - JeepForm

Ambitny, norwesko inspirowany, jeep form traktujący o umieraniu w zimnej wodzie. Towarzyszymy Jackowi i Rose w ostatnich chwilach ich związku, po zakończeniu jeepa wychodzimy głęboko przekonani że umieranie w zimnej wodzie jest bardzo nie fajne.


Scenarzyści Fantazjady – larp terenowy

Pasażerowie Titanica podzieleni są na darzące się niechęcią grupy Irlandzyków, Amerykanów i Anglików. Pomimo serii konfliktów i starć na tle narodowych, gdy okaże się że Titanicowi zagraża zderzenie z górą lodową, podejmą oni próbę współpracy. W efekcie statek bezpiecznie dopłynie do docelowego portu wioząc na pokładzie ubogaconych duchowo pasażerów. Albo... zatonie w zimnych i mrocznych odmętach Atlantyku zgodnie z planem Wielkiego Antagonisty.


Duet NN – JeepForm

Jack jest jest pochodzącym ze społecznych nizin Irlandczykiem, Rose wywodzącym się z przemysłowej arystokracji Anglikiem. Ich związek spotyka się z wrogością tradycjonalistycznego, patriarchalnego społeczeństwa. Czy bohaterom uda się dopłynąć do Stanów i odnaleźć Wioskę Szczęśliwych Kowbojów?


Kula – Chamber larp.

Na pokładzie Titanica płynie zdeprawowana elita towarzyska świata. Widząc to, Archanioł Uriel umieszcza na ich drodze wielką górę czystego jak łza dziewicy lodu, która ma zakończyć egzystencje tych grzeszników. Czy obecność niewinnej pary bohaterów zmieni plany potężnej istoty?


Scenarzyści Orkonu – larp terenowy

Na pokładzie Titanica podróżują dwie setki postaci, wśród których samuraj, buddyjski mnich, dzwonnik z Notre Damme i Buffalo Bill nie są bynajmniej najbardziej egzotycznymi. Co więcej, pasażerowie podzieleni są na darzące się niechęcią frakcje o zupełnie rozbieżnych światopoglądach i celach. Co prawda, do korzystnego dla wszystkich stron rozejmu udaje się dojść już drugiego dnia podróży, ale czy to przeszkodzi małej grupie mrocznych spiskowców we wprowadzeniu statku na lodową górę? Jack i Rose spokojnie snują swój romans, który w obliczu wszelkich niezwykłości mało kogo interesuje.

-------
Edytowano 7.I.2012

Burgkon- larp na którym jest profesjonalny łaziebny - by Kamil "Krauch" Rauch

Na Tytanicu, najbardziej luksusowym statku świata, setki pasażerów obsługuje garstka posługaczy. Arystokratyczne brudasy nie chcą korzystać ze złotej wanny z bulbulkami. Ironią losu, trafiają do lodowatej qumpieli morskiej. Brodaty lokaj wiadrami opróżnia zalewane pokłady, do samego końca.

Czy macie więcej pomysłów jak zrealizować larpową historię tego statku? :-)

 

Zostańmy w kontakcie!

  • Profil Akademii Argos na Facebooku
  • larpowy kanał Argos w Youtube